Test Ekipmanları

Ürün Kodu: Test Ekipmanları

Test Ekipmanları

Tru-Test Elektronik Süt Ölçer (EMM) Kalibrasyon Rig

Gerekli ekipman:

Tru-Test Kalibrasyon Rig, MMA00064
Potasyum iyodür ve Kodak photoflo
Damıtılmış su

Prensip:

Her ineğin sağımı sırasında Tru-Test EMM, inek sütünün bilinen ve doğru bir bölümünü ayırır ve bu küçük süt kısmını şişeye toplar. Süt Ölçer, daha sonra, sütün şişeye topladığı yüksekliği ölçerek şişede ne kadar süt tutulduğunu ölçer. Her bir Süt Ölçer, şişedeki süt yüksekliğini şişedeki bilinen bir hacme dönüştürmek için kullanılan bir kalibrasyon eğrisi ile programlanır.

Kalibrasyon eğrisi her Süt Ölçere özgüdür. Devre kartı ve şişe bileşenleri gibi bileşenler, doğruluk kaybı riski olmadan serbestçe değiştirilemez veya değiştirilemez.

Tru-Test Elektronik Süt Ölçer (EMM) Mega Test Ekipmanı

Gerekli ekipman:

Tru-Test MTR, MMA00065
Potasyum iyodür ve Kodak photoflo
Damıtılmış su

Prensip:

Mega Test cihazı (MTR), tüm Süt Ölçer grubunu kontrol etmek ve kalibre etmek için kullanılır. Şişeye giren sütün oranı (numune oranı) EMM'den EMM'ye çok az değişebilir. MTR, her bir Süt Ölçer için benzersiz bir faktörün hesaplanmasını sağlar.

İşlev kontrolü

Bir Süt Ölçerin kalibre edilebilmesi için, doğru çalıştığından emin olunmalıdır. Bu nedenle MTR şunları kontrol edecektir: Motor hızı, EMM karıştırma havası girişi, Barkod okuma fonksiyonu ve Numune boyutu. MTR ayrıca, ölçüm cihazının doğruluğunu etkileyeceğinden operatörün EMM'deki olası sızıntıları aramasını isteyecektir.

Tru-Test Elektronik Süt Ölçer (EMM) Test Ekipmanı ve Bakımına Genel Bakış.pdf

Hızlı Akış Test Cihazı

Gerekli ekipman:

Tru-Test Hızlı Akış Su Test Cihazı (MMA00057 veya MMA00058)
Temiz su

Prensip:

Hızlı Akış test cihazı Süt Ölçerden ölçülen miktarda su çekerek çalışır. Süt Ölçer, testin sonuçlarına bağlı olarak başarılı veya başarısız olur. Bir sayaç arızalanırsa, sökün ve kontrol edin, ardından tekrar monte edin ve tekrar test edin.